Potravinarsky priemysel a jeho triky

04.09.2013 09:35

Poznať triky potravinarskeho priemysli pomáha ľuďom rozpoznať, ktorým typom potravín je lepšie sa vyhýbať. Odporúčam vám kedykoľvek si pozrieť relácie v TV, alebo na youtube pod názvami "Triky potravinárskeho priemyslu" alebo "Die Tricks der Lebensmittelindustrie" v originály pre tých čo vedia po nemecky.

Vedeli ste že:

- mäso balené v kyslíkovej atmosfére vytvára ilúziu čerstvosti? (optický klam) Kyslík udržuje iba červenú farbu mäsa na povrchu! V skutočnosti kyslík podporuje rast aerobných baktérií a plesní! To spôsobuje šedivé mäso uprostred, tuhnutie a zatuchnutie mäsa! Vyhnúť sa tomu môžete iba tak, že budete kupovať mäso u mäsiara, ktorý nepoužíva skladovacie kyslíkové komory a predáva len čerstvé mäso.

- v potravinárskych firmách beží kampaň "clean labels", alebo etikety bez E-čiek, konzervantov a farbív. príklad, červené farbivo sa nahrádza extraktom z červenej repy, ktorý je klasifikovaný ako potravinový doplnok, nie umelá látka. pridáva sa napr do jogurtu tzv. jahodových aby ho zafarbil na cevreno. na etiketu sa uvedie bez umelých farbív a v človeku vyvoláva dojem, že jogurt je zafarbený prirodzene jahodami ktoré sú v ňom. Alebo Glutaman sodný (zvýrazňovač chutí bielkovín, mäsa, syrov..) je nahradený kvasnicovým extraktom ktorý má rovnaký účinok - zvýrazňuje a dodáva chuť. Používa sa napr. namiesto bujónov v sáčkových polievkach. Takáto polievka sa označí pre spotrebiteľa "bez zvýrazňovačov chuti" a spotrebiteľ má dojem že kupuje plnohodnotnú polievku.

- sáčkové polievky - sú len zmesou práškov rôznych ochucovadiel (ako napr. glutaman), rastlinných tukov pre krémové konzistencie, škrobu a pridaním malého množstva sušenej zeleniny. Sú vlastne iba imitáciou potraviny.

- krevety - veľakrát iba imitácia zlysovaného zbytkového bieleho rybcieho mäsa do krevetovej formy

- šunka - 50% mäsa, zvyšok je škrob s vodou a zvýrazňovače chute

- mäso - potravinársky priemysel dokáže zbytkové odrezky mäsa pri premiešaní s rastovým enzýmom spojiť do jednoliateho celku, ktorý navodzuje celistvosť (jeden kus mäsa). To sa môže pokrájať a obaliť a predávať napr. ako obalené kuracie rezne na vysmážanie.

 

atď.

je dobré čítať pozorne drobné písmenká na zložení, a odporúčame, nekupovať balené mäso v kyslíkovej atmosfére, ale priamo z pultu u mäsiara.

                    Prajeme dobrú chuť.