Nech jedlo je Tvojím liekom

09.07.2013 15:27

Hippokratés: "Nech jedlo je Tvojím liekom, a Tvojím liekom nech je jedlo"

Hippokratés, zakladateľ tzv.modernej medicíny vyslovil tieto zázračné vety. Sám veril, že telo má svoje vlastné schopnosti liečby a správnou stravou ich zmobilizuje.

Aj starí číňania, ktorí prevádzkujú úspešne umenie akupunktúry už niekoľko tisícročí, mali vzdelávací systém v dynastii Čou (cca 200 p.n.l.), kde najvýznamnejšiu časť mali lekári starajúci sa o správnu výživu. Dnes by sme ich volali dietológovia.

Moderná medicína "zabudla" na túto najdôležitejšiu časť ľudského zdravia, pretože sa zamerala na empirickú podstatu svojej práce - prášok na každú chorobu.

Jednoducho, na jedle záleží!

Dnešná doba priniesla ale mnohé nástrahy aj v základných potravinách - zelenina a ovocie. V našej lokalite nemáme núdzu o objem potravín. Objavil sa však problém s výživovou hodnotou potravín, ktorý má neustále klesajúci charakter.

Objem vitamínov a minerálov v zelenine a ovocí neustále klesá!

Dôvody sú jasné:

- zbierajú sa nedozreté plody, aby vydržali transport (uchovávajú sa v chlade, nechávajú sa dozrievať v umelom prostredí)
- urýchľuje sa rast rastlín a plodov
- geneticky sa upravujú a vyšľachťujú rastliny so zameraním na objem a výnosnosť, nie so zameraním na výživovú hodnotu
- chemické ošetrovania a zveľaďovania pôdy, znečistené prostredie a vzduch
- chemické postreky proti škodcom, parazitom, hubám a vírusom, hnilobe

atď.

Pritom práve strava je najlacnejším liekom a prevenciou, a je najviac zanedbaná v lekárskych vedách a v našich životoch. Dbajte na to čo konzumujete. Stravovacích a potravinových zásad nájdete na svete už pomerne veľa. od makrobiotiky, cez vegetariánstvo a stravovania podľa 5 elementov až po vitariánstvo. Začnite akoukoľvek formou, ale hlavne začnite, budete zdravší.