Meridián Žlčníka

Čo je pod jeho vplyvom

Oči, uši, hrudník pečeň, žlčník, zadok, kolená, dolné končatiny, svaly, šľachy, z chrbticových úsekov Th 8-10, zuby 13, 23, 33, 43.

Bočné vetvy dráh žlčníka a pečeneŠľachosvalová dráha žlčníka

Fyzické prejavy energetickej nerovnováhy

Kožné alergie, žlčníkové ťažkosti a žlčové kamene, horkosť v ústach, vracanie, bolesti pod rebrami, časté vzdychanie, chrapot, očné ochorenia, poruchy zraku, ušné poruchy, šelesty ušné, hluchota, závraty, vysychanie pokožky, zvädnutá farba tváre, povrchu kože, chýba mastnota a vlaha, pocit horúčavy stúpajúcej po vonkajšej strane lýtka a stehna. Dochádza tiež k pôsobeniu na stav kostí, aj keď táto funkcia prislúcha obličkám. Bolesti hlavy v oblasti čeľustí, čela, kútikov očí, stuhnutosť šije a ramien, bolestivý opuch v jamke nad kľúčnou kosťou a v podpazušií, zápal uzlín v podpazuší alebo na hrdle, samovoľné potenie, záchvaty horúčky alebo triašky zimnice, svalové a degeneratívne choroby, hemoroidy, vonkajšie bolesti kĺbov v miestach priebehu dráhy, bolesť v nadlopatkovej a podpažnej krajine, na rebrách, v bedrách, na stehne, na zadnej strane kolenného kĺbu, na vonkajšej strane členka, nepohyblivosť prsta vedľa malíčka na nohe, horká chuť v ústach.

Psychické prejavy energetickej nerovnováhy

Ustavičná popudlivosť, nedostatok tvorivosti, nesamostatný úsudok, nerozhodnosť, zahmlené myslenie, neschopnosť praktického uskutočnenia životných plánov.