Meridián Obličiek

Čo je pod jeho vplyvom

Kosti, uši, hrdlo, mandle, dolné končatiny, vnútorné orgány - najmä pľúca a urogenitálne orgány, ďalej potom kĺby a chrbtica, podobne ako u meridiánu močového mechúra. Je dôležitý pre vodné a minerálne hospodárenie. Rozhoduje o vývoji osobnosti, pretože je miestom skladovania vrodenej energie.

undefined

Fyzické prejavy energetickej nerovnováhy

Všetky choroby obličiek, zápaly vhrdle, angíny, astma, ochorenia kože a vedľajších dutín, poruchy sluchu, vnútorného ucha, ušné šelesty, nedoslýchavosť, nechutenstvo, tmavé sfarbenie tváre, tmavé kruhy okolo očí, vačky pod očami, akné, ekzémy, suchosť dlaní, dýchavičnosť, vykašliavanie krvavých hlienov, nedostatok slín, sipot a lapanie po dychu, pocit horka v ústach, suchý jazyk, suché hrdlo, poruchy rovnováhy. Dolné končatiny - ochabnutosť, slabosť, zakopávanie, kŕče a svalová atrofia, pocit horúčavy na šľapajách nôh.
Žltačka, plynatosť, hnačka, zápcha, poruchy zažívania, nutkanie vstať, hneď, ako sa človek posadí, rozmazané videnie, arytmia, bolesti srdca, bolestivé pocity brnenia a chladu naťahujúceho sa do kostí, únava, potreba častého odpočívania.
Problémy v sexuálnej a v hormonálnej oblasti , poruchy plodnosti, sklon k potratom, poruchy menštruácie, problémy s prostatou, oneskorený rast, pomočovanie, časté močenie, chronická únava, pocity bolesti a precitlivenosti na bedrách, na vnútornej strane kolien, na stehnách, na lýtkach a na členkoch sprevádzané tvorbou opuchov, opuchy pri kŕčových žilách a ich komplikáciách, bolesti vpriebehu dráhy, nechtov, vlasov, krehkosť kostí, osteoporóza, kazivosť zubov.

Psychické prejavy energetickej nerovnováhy

Ľstivosť, vzťahovačnosť, nepokoj, nerozhodnosť, váhavosť, úzkostlivosť, netrpezlivosť, cynizmus, podozrievavosť, zábudlivosť, znížená motivácia, beznádej, tendencia k rozladenosti a smútku, fóbie, nesmelosť, bojazlivosť, obavy, neodôvodnený strach.